شماره تماس: 33330221-041 شماره تلگرام : 09142323354 ایمیل: AZARANGASHTTABRIZ@YAHOO.COM

دهلی - هندوستان

دهلی

هند

 

 

جاذبه های گردشگری و توریستی هندوستان دهلی : دهلی بزرگترین شهر شمال هند است و با قدمتی بیشتر از ۵۰۰۰ سال یکی از قدیمی ترین شهر های دنیا محسوب میشود. در هزاره گذشته این شهر ۱۱ بار خراب و دوباره ساخته شده. دهلی در سواحل رود یامونا واقع شده و دارای آب و هوایی نیمه حاره ای با بادها و باران های موسمی است. بناهای تاریخی، مساجد، مقبره های فراوان، معماری های خیره کننده، موزه های بی نظیر، رستوران های فوق العاده و بازار های مدرن و قدیمی و مغازه های فراوان، دهلی را به یکی از پر توریست ترین شهرهای دنیا تبدیل کرده.

 

جاذبه قلعه قرمز

این دژ نظامی در بین سال های ۱۶۴۸ – ۱۶۳۸ به دستور شاه جهان ساخته شد و نشان دهنده قدرت پادشاهان مغول بوده است. دروازه اصلی این دژ، دروازه لاهور به سمت لاهور پاکستان است و نشانی از نبرد برای استقلال است.آدرس نقشه گوگل قلعه قرمزآدرس اینترنتی قلعه قرمزتفسیرهای قلعه قرمز
جاذبه مسجد جامع

مسجد جامع، بزرگترین مسجد هند است و شاهکار شاه جهان. ساخت آن در سال ۱۶۴۴ شروع و در ۱۶۵۸ به اتمام رسید. حیاط بزرگ آن قابلیت گنجایش ۲۵۰۰۰ نفر را دارد. این مسجد دارای ۳ ورودی، ۴ برج و ۲ مناره از سنگ های قرمز و سفید به ارتفاع ۴۰ متر است. از بالای مناره جنوبی که ۱۲۲ پله دارد، نمایی بی نظیر از دهلی را میتوانید ببینید.

جاذبه مجموعه قطب

مجموعه ای از خانه های قدیمی اسلامی که در اواخر قرن ۱۲ ساخته شده و ارتفاع برج قطب آن ۷۲.۵ متر است. در این مجموعه مسجد قوت الاسلام که اولین مسجد ساخته شده در هند است، مقبره امام زمین، منار علایی و ساختمان دروازه علایی خودنمایی میکنند.

راه پادشاه

راه پادشاه بلوارای با درخت های فراوان، فواره ها و استخرهاست که ژانویه هر سال، در آن مراسم و رژه روز جمهوری برگزار میشود. خانه رئیس جمهور، قصری با مساحت بسیار زیاد است که در اصل محل اقامت ویسروی بوده و هم اکنون خانه رئیس جمهور هندوستان است و در همسایگی آن، باغ های معول واقع شده اند که به روی عموم مردم باز هستند.

جاذبه موزه ملی

از آثار هنری برجسته این موزه میتوان به زمین های تمدن دره ایندوس، ستون های کنده کاری شده، مجسمه هایی از امپراطورهای مختلف هند، عتیقه جات آسیای مرکزی و دست نوشته های تبتی اشاره کرد. این موزه همچنین دارای گالری هایی می باشد که در آن ها ۳۰۰ آلت موسیقی، لباس های مغولی، پارچه های منقوش، تزئینات و اسلحه های بسیاری به نمایش گذاشته شده اند.

جاذبه چاندنی چاوک

بازارهای اطراف چاندنی چاوک مملو از مغازه های مختلفی است که در آنها همه چیز از جمله مرغ و ماهی، لوازم دست دوم، سنگ های گران قیمت، لباس، پارچه و حتی لوازم یدکی ماشین هم یافت میشود.آدرس نقشه گوگل چاندنی چاوکآدرس اینترنتی چاندنی چاوکتفسیرهای چاندنی چاوک

جاذبه مقبره همایون

این مقبره نمونه ای خیره کننده از معماری مغولیست که در اواسط قرن شانزدهم ساخته شده و سبکی ایرانی دارد. بنایی با ورودی های طاق دار بلند و سقفی که گنبد آن پیازی شکل است. این مقبره در ۱۲ هکتار باغ قرار دارد و بر روی آن نوشته هایی به زبان فارسی دیده میشود.

جاذبه دروازه هند

این بنای ملی هند در قلب دهلی نو واقع شده و یکی از بزرگترین یادبودهای جنگ در هندوستان است. این بنا در گرامیداشت ۹۰۰۰۰ سربازی که در جنگ جهانی اول کشته شدند ساخته شده.

جاذبه معبد آکشاردام

این معبد عظیم که نمای آن با سنگ صورتی ساخته شده ترکیبی جذاب از سبک طراحی سنتی هند، مغول، اوریسان، راجستان و گجرات است. گنبدهای بی نظیر، ستون های کنده کاری شده زیبا و بیش از ۲۰۰۰۰ خدای کنده کاری شده، جذابیت های این معبد محسوب میشوند.