شماره تماس: 33330221-041 شماره تلگرام : 09142323354 ایمیل: AZARANGASHTTABRIZ@YAHOO.COM

یک روز در استانبول

۱ روز در استانبول ✈️🇹🇷

در این پست چند مکان را معرفی میکنیم که شما میتوانید به آسانی ۱ روز در استانبول با چنین مکان هایی به گردش بپردازید.

اولین مکان:

موزه/کلیسا حاجی سوفیا است،که بهتر است بگوییم از کلیسا تبدیل به مسجد شده است و الان یکی از بهترین موزه های استانبول به شمار می آید.این مکان در ۵۳۷ آدینه ساخته شده است و در آن بهترین معماری ها و ارچتیکت ها استفاده شده است.

 

Hagia-Sophia-Museum-Church-Ayasofya-450x300
دومین مکان:

مکان “توپکاپی”است که با یکم قدم برداشتن و دور شدن از کلیسا حاجی سوفیا میتوان به این مکان رسید.در این مکان یک خانه/قلعه قدیمی قرار دارد که توریست های زیادی به این مکان میروند.این مکان جز مکان های تاریخی و مقدس استانبول به شمار می آید.

 

Topkapi-Palace-768x575

سومین مکان:

بازار بزرگ است که خیلی از مکان توپکاپی هم دور نیست.یعنی با وسیله نقلیه(درون شهری)فقط ۱۵ دقیقه راه است.بازار بزرگ،بهترین بازار (دوره قدیم) در استانبول بوده است و همین حالا ها هم طرفداران خود را دارد و از دست نداده است.در این بازار بیشتر لباس،نقره جات،بدلیجات،ظروف و وسایل خانه یافت میشود.

 

Grand-Bazaar-Kapali-Carsi-768x576

 

چهارمین مکان:

جایگاه “سلطان احمت”است این مکان فوق العاده زیبا بوده و شما میتوانید به این مکان بروید و قدم زنان در آنجا پرسه بزنید و به آرامش برسید.میتوانید به رستوران بروید و یک کافه ترکی بزنید و با مردمی که در انجا هستند شطرنج بازی کنید.همچنین در این مکان یک گرمابه ترکی نیز هست.

 

Sultanahmet-District-768x576

پنجمین مکان:

مسجد بلو است که در جایگاه سلطان احمت قرار گرفته است.توریست های زیادی به این مسجد می آیند زیرا این مسجد بر اساس بهترین معمار های دنیا ساخته شده است.

Blue-Mosque-768x574

ششمین مکان:

تور دریایی سهیر هاتلاری است که شما میتوانید با رفتن به این مکان به کشتی رفته و در کنار ملت از منظره دریایی استانبول لذت ببرید.این کشتی شما را دور تا دور شهر را میگرداند و از معروف ترین پل های استانبول میگذرد.

Sehir-Hatlari-Cruise-768x509

هفتمین مکان:

جزیره ادالار هست.جزیره ادالار یکی از بهترین مکان هایی است تا شما روزتان را به اتمام برسانید شما میتوانید با استفاده از یک کالسکه به این مکان رفته و انجا غذاهای خوشمزه و تازه را صرف کنید.همچنین این مکان یک استخر دارد تا شما بروید و در انجا شنا کنید.

Adalar-Islands-768x576

 

تور ویژه نوروز استانبول

برای مشاهده پکیج تور ویژه نوروز استانبول کلیک نمایید

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *