شماره تماس: 33330221-041 شماره تلگرام : 09142323354 ایمیل: AZARANGASHTTABRIZ@YAHOO.COM

چند لحظه در باکو

گذری در شهر باکو

باکو

یکی از جذابیت های سفر به باکو، تماشای فرهنگ و عادات روزمره زندگی مردم این کشور است. برای آشنایی بیشتر با فرهنگ و تاریخ این کشور، رفتن به موزه ها و تماشای آثار آنها گزینه ی مناسبی است. با ما همراه باشید تا در ادامه به معرفی موزه ها، عادات روزانه مردم و جزئیاتی از زندگی آنها در شهر باکو بپردازیم.

باکو

موزه های معروف باکو

 

 • موزه ملی هنر آذربایجان
  بزرگ ‌ترین موزه آذربایجان بوده و در باکو واقع است. این موزه، پیش ‌از این کاخ و محل زندگی یکی از متنفذین صنایع نفتی و بشر دوستی به نام حاجی زین‌العابدین تقی اف بوده است.
 • موزه ادبیات نظامی آذربایجان
  یکی از برترین و غنی ‌ترین گنجینه ‌های فرهنگ آذربایجان است.
 • موزه ملی تاریخ آذربایجان
  این بنا که زمانی خانه خانوادگی زین‌العابدین تقی اف بوده است، هم اکنون به عنوان موزه تاریخ به کار برده می شود. این موزه به سه بخش تقسیم شده است: اشیاء دوران پیش ‌از تاریخ و قرون ‌وسطی، اشیاء و دارایی‌ های افراد مشهور و در نهایت نیز عمارت خاندان تقی اف.

در باکوی آذربایجان توجه کنید که:

 • بینی خود را در برابر دیگران تمیز نکنید، این امر در آذربایجان بسیار زشت به ‌حساب می ‌آید.
 • در آذربایجان نام ارمنستان را نیاورید؛ زیرا این دو کشور از دوران جنگ ناگورنو قره‌باغ با یکدیگر دشمن هستند.
 • در حال پیاده ‌روی در بولوار کنار دریا به تماشای طلوع خورشید در دریای خزر بپردازید.
 • از غار آزیخ (Azikh) دیدن کنید. این غار نخستین آتش‌ خانه شناخته شده توسط بشر در تاریخ است.

 

غذا در باکو

اگر قرار باشد غذای آذری را در چهار کلمه تفسیر کنیم، این چهار کلمه به این ترتیب خواهند بود: ترشیجات، سبزی ‌ها، گوشت بره و سدیم. به بازار تزه (Teze) رفته و غذای محلی را امتحان کنید. این بازار محل وقوع اتفاقات روزمره جالبی است. در این بازار، تاجر ها مشغول به تجارت قطعات، تکه ‌ها و برش ‌های تهیه شده از هر گونه محصول خود هستند و آنها را به‌ زور در دستان مشتریان در حال عبور قرار می‌ دهند و به آنها التماس می‌ کنند تا توقف کرده و این غذاهای ماورای زمینی را امتحان کنند. کافه، Zest Lifestyle این محیط دارای خدماتی عالی و غذایی بسیار باکیفیت است. جو این کافه عالی بوده و کارمندان آن نیز فوق‌العاده اند. زیتون، غذای لذیذ سنتی آذربایجانی در یکی از بهترین ویوهای موجود روبه‌ دریا در شهر باکو است. رستوران یوکای، (Yuukai) یک رستوران زیبا و پرتکاپو در باکو است که غذاهای مدرن آسیایی را در محیطی با زاویه دید ۳۶۰ درجه به دریای خزر و محیط اطراف خود ارائه می‌کند. کافه سان ست، شامل محیط داخلی فوق‌العاده، منوی کاملی از غذاهای اصیل غربی و محیطی بسیار راحت است.

برچسب‌ها:, , , , , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *