شماره تماس: 33330221-041 شماره تلگرام : 09142323354 ایمیل: AZARANGASHTTABRIZ@YAHOO.COM

28

نوامبر

ویزای لبنان

2281342462093721815713425225535178131179102209

مدارک جهت اخذ ویزا :

اصل پاسپورت + دو قطعه عكس

لبنان
لبنان کشوری کوهستانی است در غرب آسیا در منطقه‌ خاورمیانه‌ در کنار ساحل شرقی دریای مدیترانه.واژه لبنان از واژه‌ سامی “لبن” که‌ اشاره‌ به‌ قله‌های سفید کوهستان‌های لبنان دارد گرفته‌ شده‌است. پایتخت آن شهر بندری بیروت است. مردم لبنان را گروه‌های نژادی و قومی گوناگونی تشکیل می‌دهند. عربها ۶۰% جمعیت را تشکیل می‌هند. آسوریان و سریانیها ۳۶% و ارمنیها ۴%، کردها و یهودیان ۱% جمعیت را تشکیل می‌دهند. همچنین از لحاظ دینی، ادیان مختلفی در لبنان رایج است. مسلمانان (به‌ طور عمده‌: سنی و شیعه و گروه‌های کوچکتر: دروزی و علوی)، درصد بزرگی از جمعیت را تشکیل می‌هند. ۳۹% مردم لبنان پیرو دین مسیحیت هستند. میانگین سنی مردم لبنان ۲۴٫۶ سال است.

بیروت: عروس شهر‌های خاورمیانه جایی كه روزگاری پاریس خاورمیانه خوانده می‌شد، بیروت در خلال جنگ‌های داخلی صدمات بسیاری دید. پس از خاتمه دشمنی‌ها، شهر رو به آبادانی دوباره نهاد، پس از بیست و پنج سال ترمیم زخم‌ها، امروز دوباره شهری است مدرن، اما همراه با همان افسون شرقی، سفر به بیروت تجربه‌ای است بدیع. بیروت بر روی دماغه‌ای كوچك و رو به دریای سبز آبی مدیترانه قرار دارد. پرسه و تماشای مردم در كورنیچه، تماشای غروب آفتاب بر صخره‌های كبوتر، و زندگی شبانه در اشرفیه از جمله جاذبه‌های شهر هستند. مجله سیاحت و فراغت (Travel and Leisure magazine) در رتبه‌بندی سال ۲۰۰۶ شهر بیروت را از نظر جذابیت جهانگردی در سكوی نهم، یكی پایین‌تر از نیویورك و یك پله بالاتر از سان‌فرانسیسكو قرارداد.
پایتخت: بیروت
شهرهای توریستی: بیروت
جمعیت: ۳,۸۰۰,۰۰۰ نفر
مذهب: مسلمان، مسیحی
واحد پول: پوند لبنان – معادل ۱۵,۰۰۰ ریال
زبان: عربی
فاصله هوایی تا تهران: ۲:۵۵ ساعت
اختلاف ساعت با تهران: ‎+۱:۳۰

شرایط ویزا برای سفر به کشورهای خارجی ۲ گونه است؛ یا کشور مزبور از اتباع ایرانی درخواست ویزا می‌کند ‌یا به موجب قراردادهای فی‌مابین، اتباع دو کشور از دریافت ویزا معاف هستند. پس اولین قدم برای سفرهای خارجی این است که مشخص کنید کشور مورد نظر از شما ویزا می‌خواهد یا خیر‌؟
‌ابتدا بهتر است ببینیم اصلا ویزا چیست و چه کاربردی دارد؟ ‌ویزا مدرکی است که ضمیمه گذرنامه شما می‌شود و نشان می‌دهد که کنسول محترم دولت آن کشور در سفارتخانه یا کنسولگری‌، درخواست شما مبنی بر ورود به کشور متبوع خود را بررسی و تشخیص داده است که شما دارای شرایطی هستید که برای هدفی خاص به آن کشور وارد می‌شوید.
در عین حال باید توجه داشت، گرفتن ویزا تضمین ورود به کشور مورد نظر نیست و افسران مهاجرت در مرزها می‌توانند از ورود مسافران به دلایل مختلف جلوگیری ‌کنند.
به طور معمول ویزا در مبادی ورودی هر کشوری، نشان‌ می‌دهد هدف سفر شما چیست، چه مدت در آن کشور اقامت خواهید کرد و آخرین مهلتی که برای ورود به کشور مورد نظر دارید، چه تاریخی است.
انواع ویزا
ویزا انواع مختلفی دارد که براساس هدف اعلام شده از سوی شما و ارائه مدارک برای اثبات آن صادر می‌شود. ویزاهای رایج عبارتند از: ویزای توریستی،‌ دانشجویی،‌ تجاری، ‌پژوهشی و…‌ پس اکیدا توصیه می‌کنیم از ابتدا باید روادید دریافت شده توسط مسافر مناسب فعالیت مورد نظر (تجاری، توریستی، دانشجویی یا هر نوع دیگر) باشد. در غیر این صورت ممکن است مسافر در طول سفر دچار مشکلات احتمالی شود.

ویزا و انواع آن
ویزا می‌تواند به صورت singleصادر شود که در این صورت به شما تنها اجازه یک بار ورود به آن کشور را می‌دهد. همچنین‌ ویزای شما ممکن است multiple باشد که به این ترتیب، شما امکان ورود و خروج متعدد به کشور صادرکننده ویزا را در طی مدت اعتبار ویزا خواهید داشت.
پس اگر نیاز به مسافرت بعدی به کشور مورد نظر خود را دارید، به خاطر این‌که مجبور نباشید برای سفر بعدی ویزا بگیرید، سعی کنید ویزایی با مدت اعتبار طولانی‌تر و به صورت multiple بگیرید.
نکته مهمی که ‌‌باید به آن اشاره کرد، قانون عدم امکان تمدید ویزا برای ویزاهای توریستی و ویزاهای کمتر از ۶ ماه اعتبار است، البته در مواردی خاص مانند مشکلات پزشکی این کار انجام می‌شود.
از ویزا به خوبی نگهداری کنید
به خاطر داشته باشید که در یک کشور خارجی، گذرنامه به منزله کارت شناسایی و برگه هویت شماست و همچنین داشتن ویزا به منزله ورود قانونی شما به خاک آن کشور است که به همین دلیل باید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید‌.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *