شماره تماس: 33330221-041 شماره تلگرام : 09142323354 ایمیل: AZARANGASHTTABRIZ@YAHOO.COM

سامویی، جزیره کهن تایلندی

آشنایی با جاذبه های سامویی

تایلند سرزمینی گرم زیبا در قاره آسیا که جاذبه های بسیار متنوعی برای گردشگران سراسر جهان دارد. در این مطلب می خواهیم یکی از جزایر بزرگ این کشور را که برای خود اسم و رسمی دارد و جزء معروف ترین مقاصد گردشگری جهان شناخته شده است را معرفی کنیم تا بدانید تایلند جدای از صنعت معروفش، چه جاذبه های شگفت انگیز دیگری در کنار شهرهای معروف بانکوک، پاتایا، پوکت و …در خود پرورده است. این جزیره فوق العاده، سامویی نام دارد. با ما همراه باشید تا بیشتر از این جزیره بدانیم.

سامویی

پارک ملی آنگ تونگ

این پارک زمانی محل زندگی مهاجرانی بود که از جامعه رانده شده بودند و بعدها به پنانگ منتقل شدند. اما آثار زندگی آنها هنوز در اینجا به جای مانده است. این پارک از ۴۲ جزیره کوچک تشکیل شده که همگی از جنگل های انبوهی پوشیده شده اند و محل زندگی گونه های مختلف جانداران مانند میمون های دم دارز و بوزینه های کوتاه قد می باشند. همچنین چندین صخره ها و پرتگاه های عظیم، غارها و تالاب های مخفی هم در آن دیده می شوند. در تمام طول روز تورهایی از Angthong با قایق موتوری عازم اینجا می شوند.

باغات پروانه

پروانه های زیبایی در این جزیره خواهید دید که در طبیعت گرمسیری و زیبا مشغول پرواز هستند. همچنین می توانید چرخه تکثیر پروانه ها را ببینید که به مرور رو به افزایش هستند. حشرات دیگری هم در اینجا زندگی می کنند. مثلا کندویی تهیه شده که در آن می توانید زنبورها را در حال کار ببینید و موزه ای شامل حشرات تایلند و سایر نقاط جهان در آن تدارک دیده شده است. این مزرعه در ارتفاعات جنوب شرقی تا جزیره ای به نام ناتین واقع شده و از ۸:۳۰ صبح تا ۵:۳۰ عصر فعال است.

مزرعه تمساح ها

در این جزیره ۲ مکان برای نگهداری تمساح وجود دارد. یکی از آنها پشت فرودگاه با وسعت حدود ۷ هزار مترمربع قرار گرفته و ۱۰۰ جاندار مانند Siam، تمساح های آبی، بزمجه، سوسمار آمریکایی، مار و میمون در آن زندگی می کنند و هر روز ۲ نمایش در ساعات ۲ و ۴:۳۰ بعدازظهر در آن اجرا می شود. دومین مکان در جنوب جزیره در آبشار Namuang واقع شده و نمایش های جالبی مانند نمایش خانمی که سرش را به دهان یک تمساح قرار می دهد، در آن اجرا می شود. در این مکان می توانید از حیات وحش نهفته در اعماق جنگل ها نیز دیدن کنید.

آکواریوم و باغ وحش ببر

اگر به غواصی و شنا علاقه ندارید می توانید در جنوب جزیره بعد از دهکده Huathanon به آکواریوم و باغ وحش ببر بروید و از زندگی زیردریایی دیدن کنید. در بین صخره های مرجانی این ناحیه جانوران بسیاری چون لاک پشت، کوسه، گربه ماهی و سایر جانوران آبهای آزاد اقیانوس زندگی می کنند. می توانید از فروشگاه های مخصوص اینجا غذا بخرید و به لاک پشت هایش غذا بدهید. در نزدیکی در خروجی، ببرهای عظیمی در قفس قرار گرفته اند و می توانید با آنها عکس بگیرید. حدود ساعت ۱ بعدازظهر میز نمایشی با هنرنمایی طوطی ها، عقاب های دریایی و شاهین ها اجرا می شود.

خانه باستانی

این خانه حدود ۱۵۰ سال قدمت دارد و تمام قسمت های آن بدون استفاده از هرگونه میخ به هم وصل شده است! این بنا در سمت راست جاده ۴۱۷۰ و چند کیلومتر بعد از دهکده Huathanon واقع شده است.

مزرعه مارها

این مزرعه در جنوب غربی جزیره در ناحیه  Ban Talling Ngam واقع شده است. تنوع مارهای این جزیره زیاد نیست و شانس دیدن آنها در طبیعت بسیار اندک است. ولی اینجا محل زندگی شاه کبری های بزرگ می باشد. هرچند که اصلا خطرناک نیستند و با اولین مواجهه با شما فرار می کنند. مارهای دیگری نظیر سایر کبری ها و پیتون در سامویی دیده می شوند. البته این مارها غیربومی هستند. همچنین عقرب، میمون و تمساح را به همراه نمایش هایی از ماربازان شاهد خواهید بود. این نمایش ها ساعت ۱۱ صبح و ۲ بعدازظهر اجرا می شوند.

برچسب‌ها:, , , , , , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *