شماره تماس: 33330221-041 شماره تلگرام : 09142323354 ایمیل: AZARANGASHTTABRIZ@YAHOO.COM

جاذبه های برتر شهر ریو دو ژانیرو

جاذبه های دیدنی برزیل

ریودوژانیرو شهر شگفت انگیزی است. آنقدر جاذبه در خود دارد که حتی برای توصیف کردن آن ها هم آدم دچار سرگردانی می شود.

برزیل هم از لحاظ جاذبه های طبیعی بسیار غنی است و هم به دلیل قدمت زیادش ، از بناهای تاریخی بسیار متعددی برخوردار است. هر گردشگری که به این شهر بیاید قطعا با کوله باری از حرف و سخن و البته تجربیات گران قیمت راهی خانه اش می شود. البته از ما می شنوید قبل از برنامه ریزی سفر، جاذبه های اصلی و پربازدید این شهر را بشناسید تا چیزی از دست تان در نرود. ما در این مطلب ۵ جاذبه برتر دیگر این شهر را برای تان برمی شماریم. پس با ما همراه باشید.

جاذبه های دیدنی برزیل

باغ گیاه شناسی جاردیم  (Jardim Botanico)

باغ گیاه شناسی جاردیم در غرب محله لاگوا و محل نگه داری ۸،۰۰۰ گونه گیاهی می باشد. این باغ در اوایل دهه  ۱۸۰۰ ساخته شد و دارای نمونه های رشد یافته بسیاری می باشد. خیابان هایی از درختان نخل قوی شاهدی در این باب است. گروه گردشگران برای بازدید از ۶۰۰ گونه ارکیده به این پارک می آیند. این باغ شامل تعدادی بنای تاریخی، چشمه و جاذبه های دیگری چون باغ ژاپنی، برکه ای پر از نیلوفرهای آبی و موزه محیط زیست، می شود.

کوه کله قندی شکل  (Sugarloaf  Mountaina)

کوه کله قندی و صخره ای در  شمال شرقی ساحل کُپاکابانا در ریو دو ژانیرو قرار گرفته است. این قله ۴۰۰ متر (۱۳۰۰فوت) بالاتر از دهانه خلیج گوآنابارا قرار گرفته و از سنگ های کوارتز و گرانیت تشکیل شده است. گردشگران می توانند با ماشین برقی از طریق دیوار شیشه ای به بالاترین نقطه آن برسند. ماشین برقی هر بیست دقیقه از پای تپه بابل حرکت می کند و به بالای تپه مارو دا اورکا می رود.

ایپانما (Ipanema)

این ساحل که یکی از نقاط توریستی محبوب ریو می باشد در دهه ۱۹۶۰ به دلیل آهنگ بوسا نوا به نام “دختری از ایپانما” معروف شد. ایپانما معمولا هرساله به عنوان ” بهترین ساحل جهان” برگزیده می شود. این ساحل با شبکه سازمان یافته ای از مغازه ها، کافه ها و رستوران ها و همچنین گالری های هنری، سالن تئاتر و باشگاه مرز بندی شده است. ایپانما بین سواحل کُپاکابانا و لِبلُن در منطقه جنوبی مجللی واقع شده است. اداره پست، ساحل را به چند بخش تقسیم کرده است.

کُپاکابانا (Copacabana)

کُپاکابانا در غرب توسط آرپوادُر که ساحل مورد علاقه  موج سواران است، از ایپانما جدا شده است. انگار همیشه مردم محلی ریو یک بازی فوتبال یا والیبال دارند و فروشندگان با صدای بلند، نوشیدنی ها و تنقلات شان را از دکه های ساحلی می فروشند. در قلعه کُپاکابانا، یک پایگاه نظامی و یک موزه زمان جنگ وجود دارد که در انتهای ساحل قرار گرفته و درهایش به روی عموم باز است. در طول ساحل و جلوی قلعه، ماهی گیران صیدهای صبح شان را برای فروش عرضه می کنند. هم گردشگران و هم مردم از قدم زدن در طول تفرجگاهی که مرز ۴ کیلومتری از ساحلی طولانی است لذت می برند. کُپاکابانا در اصل در دهه ۱۹۳۰ ساخته شد و طراحی آن شبیه به موج به روی سنگ های سفید و سیاه دارد. تفرجگاه های داخل کشور، بسیار فشرده و به صورت هتل و آپارتمان های چند طبقه می باشد.

مسیح نجات دهنده  (Christ Redeemer)

این مجسمه در ارتفاع ۷۱۰ متری و روی قله کُرکُوادو ساخته شده است. ساخت و ساز این مجسمه در سال ۱۹۲۲ در روزهای اوج جنبش هنر دکو آغاز شد. این مجسمه بتنی و سنگی ، بزرگ ترین مجسمه طراحی شده در جهان است. بیشتر بازدیدکنندگان برای رسیدن به پایه این مجسمه از قطار عمودی استفاده می کنند. زمانی گردشگران مجبور بودند برای رسیدن به این بنای تاریخی صدها پله را طی کنند اما امروزه آسانسورها و پله های برقی برای کوتاه شدن راه به داد گردشگران می رسند.

 

برچسب‌ها:, , , , , , , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *