شماره تماس: 33330221-041 شماره تلگرام : 09142323354 ایمیل: AZARANGASHTTABRIZ@YAHOO.COM

با شهر وین بیشتر آشنا شوید

آشنایی با وین

بهشت اروپا که تمام موهبت ها را با هم دارد. طبیعت زیبای این سرزمین زبانزد است و انسان ها و طبیعت با صلح و صفا کنار هم زندگی می کنند. آرامش و سکوت از مشخصه های اصلی این شهر است و می تواند برای گردشگران یک خاطره بسیار منحصر به فرد را خلق کند. با ما همراه باشید تا بیشتر از این شهر بدانیم.

شهر وین

 

شهر وین

با ورود به مرز اتریش این تابلو در کنار بزرگراه به چشم می‌خورد: «چراغ‌ها را روشن کنید!» عجیب است در آن آفتاب درخشان و تلالو کوه های آلپ، پیام این تابلو کمی عجیب می نماید. در اتریش اتومبیل‌ها موظف هستند حتی در نور روز، با چراغ روشن رانندگی کنند. زندگی شهرنشینی در این کشور قواعد خاص خود را دارد. سیستم حمل‌ونقل وین در اروپا نمونه است طوری که هر کس می تواند برنامه روزانه اش را طوری تنظیم کند که بدون استفاده از اتومبیل شخصی در کوتاه‌ ترین زمان ممکن به هر نقطه ای از شهر دسترسی پیدا کند. رسیدن به ایستگاه مترو، اتوبوس یا تراموا کمتر از ۵ دقیقه وقت می‌خواهد و در ایستگاه نیز تابلوها نشان می‌دهند که وسیله نقلیه مورد نظر در چه ساعتی به ایستگاه خواهد رسید یا اتوبوس یا مترو بعدی را چه موقع باید سوار شد.
در ساعت‌ های پر رفت‌ و آمد، بیش از ۵دقیقه بین حرکت دو وسیله نقلیه عمومی فاصله نمی افتد. سر وقت به قرار رسیدن در وین، امری عادی است و اگر قرار باشد تاخیری هرچقدر کوتاه در حرکت وسایل نقلیه پیش آید، مسافران از طریق بلندگوهایی نصب شده در ایستگاه از آن مطلع خواهند شد. هر کس وظیفه خود را به نحو احسن نجام می دهد و جای اعتراض برای کسی نمی ماند. اطلاع‌ رسانی به گونه‌ ای است که مسافر حتی پیش از ورود به اتریش می ‌داند که چطور باید در این کشور رانندگی کند و این اطلاع‌ رسانی در همه زمینه‌ ها به چشم می خورد.

مسافران در پرواز های هواپیمای اتریشی عازم وین، در همان زمان پرواز می ‌توانند برنامه حرکت شان را روی زمین برنامه‌ ریزی کنند. مهماندار هواپیمای اتریشی پرواز بعدی را هماهنگ خواهد کرد و در صورتی که از او خواسته شود، برنامه حرکت اتوبوس به داخل شهر را نیز با کمال خوشرویی به اطلاع مسافر خواهد رساند. فراتر از آن اگر پرسشی در رابطه با پرواز و هماهنگی پرواز دیگری باشد، تمام خدمه پروازی هواپیمای اتریشی وظیفه خود می ‌دانند پاسخ آن سوال را پیدا کنند. هرگز پیش نمی آید که کسی جوابگو نباشد. دلچسبی و آرامش بخشی پس از پرواز بر فراز آسمان ها، روی زمین نیز با رسیدن به مقصد ادامه می ‌یابد. در فرودگاه، انتظار برای رسیدن به پرواز بعدی یا سوارشدن به وسیله‌ ای که عازم مرکز شهر است از قبل قابل پیش‌بینی است. قیمت‌ ها مشخص و ساعت حرکت نیز دقیقاً تعیین شده است.
با ورود به فرودگاه هرگونه اطلاعات مورد نیاز به صورت چاپی و یا به صورت شفاهی از باجه‌های اطلاعات قابل دریافت است. رزرو هتل امری ساده است که از همان فرودگاه، بدون هیچ هزینه اضافه ای انجام می شود. اگر احتیاج به اتومبیل باشد، با ارائه گواهی رانندگی، بلافاصله کلید اتومبیل مورد نظر در دستان شماست. در این شهر که آمیزه‌ ای از قدمت تاریخی و زندگی مدرن است، عابر پیاده جایگاه مشخصی دارد و این امر باعث شده است رفت ‌و آمد عابر در این شهر به تفریحی به ‌یاد ماندنی تبدیل شود. مسافر شرقی که به سر و صدای مشرق ‌زمین خو گرفته است تا مدتی فکر می کند شنوایی اش را از دست داده و گرنه چگونه ممکن است در یک شهر میلیونی، صدای بوق از هیچ اتوموبیلی در نیاید؟

برچسب‌ها:, ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *