شماره تماس: 33330221-041 شماره تلگرام : 09142323354 ایمیل: AZARANGASHTTABRIZ@YAHOO.COM

ارتفاعات کامرون، طبیعت فوق العاده مالزی

کامرون هایلند

آشنایی با کامرون هایلند

طبیعت مالزی هنوز برای بسیاری از گردشران ناشناخته است، اما آنهایی که با مناظر طبیعی این کشور آشنا هستند حرف های زیادی از کامرون هایلند دارند. اگر اهل طبیعت هستید و در عین حال تصمیم سفر به مالزی رو گرفته اید باید بگوئیم یکی از بی نظیرترین آثار طبیعی در آنجا انتظار شما می کشد. طبیعتی به نام ارتفاعات کامرون که با نام کامرون هآیلند شناخته شده است. با ما همراه باشید تا بیشتر با این جاذبه ی تماشایی آشنا شویم.

کامرون هایلند

ارتفاعات کامرون همانطور که از اسمش پیداست روی منطقه ای مرتفع در نزدیکی کوالالامپور قرار گرفته است، ارتفاع این منطقه چیزی حدود ۱۵۰۰ متر از سطح دریاست. منطقه ای با مناظر فوق العاده تماشایی که برای مدتی شهری و شلوغی شهر را از یادتان می برد. آب و هوای خنک و کوهستانی، طبیعت سرسبز مملو از باغ ها و درختان میوه و باغچه های پلکانی با اشکال فوق العاده، همگی دست به دست هم دادند تا این منطقه را شگفت انگیز کنند.
شرایط خوب و مناسب کامرون هایلند باعث رشد گونه های متنوعی از گیاهان شده است. در کامرون هایلند تجارب متنوعی پیش رویتان است، می توانید از میان روستاهای بکر و کوچک و بزرگ عبور کنید و با بومیان و زندگی آنها آشنا شوید. در اینجا فرصت تماشای پروانه های رنگارنگ را خواهید داشت، تا چشم کار می کند رنگ سبز گیاهان و پوشش این منطقه با چشمتان بازی می کند و آرامشتان را بیشتر می کند. آنچه که در کامرون هایلند برای بسیاری محبوب و دوست داشتنی است مزارع تماشایی چای، توت فرنگی و زنبور عسل است، مزارعی که می توانید در دل آنها راه بروید و خوشمزه ترین توت فرهنگی ها را بچینید و نوش جان کنید.
کامرون هایلند از شهرهای کوچکی تشکیل شده است. شهرهایی مثل تانا راتا، کوالا ترلا، کامپونگ راجا و … از آنجائیکه زمانی این منطقه مستعمره انگلستان بوده است سنت جالبی از آن زمان به جا مانده است. سنت نوشیدن چای! حالا تصور کنید در ارتفاعات کامرون قدم می زنید و مشغول نوشیدن یک چای ناب هستید، شاید چایی که می نوشید از همان شالیزارهای کامرون باشد. خانه های منطقه کامرون نیز از دیدنی های دیگر این منطقه هستند، خانه هایی با سقف های شیروانی که با گل کاری های اطراف خود، سوژه بسیار خوبی برای عکاسی شده اند.
از فعالیت های هیجان انگیزی که در کامرون هایلند می توانید انجام دهید پرنده نگری، چیدن توت فرنگی، خریدن شکوفه ها و تماشای مزرعه های بزرگ کاکتوس است. این منطقه به قدری بزرگ است که تصور شهر برای مدتی از ذهنتان دور می شود.
اگر اهل بازی و سرگرمی هستید در زمین های بزرگ گلف کامرون از بازیتان لذت ببرید.
ارتفاعات هیجان انگیز کامرون هایلند فرصت خوبی برای تپه نوردی است و توانسته گردشگران طبیعت دوست زیادی را به سمت خود بکشاند، برخی از گردشگران صرفا برای گشت و گذار در این منطقه به مالزی می آیند.
برای رسیدن به این منطقه بایستی چیزی حدود سه ساعت رانندگی کنید، مسیر دسترسی به این منطقه از دو طریق است، یکی تاپا و دیگری بزرگاه سیمپانگ است.

برچسب‌ها:, , , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *