شماره تماس: 33330221-041 شماره تلگرام : 09142323354 ایمیل: AZARANGASHTTABRIZ@YAHOO.COM

آشنایی با جاذبه های دیدنی فلورانس

با جاذبه های  تماشایی فلورانس آشنا شوید

گالری اوفیتزی (Uffizi Gallery)

فلورانس از شهرهای معروف و محبوب ایتالیا است. شهری که حرفهای زیادی از دوران رنسانس دارد و این دوران را به خوبی می توان در معماری های ساختمان های این شهر تماشا کرد. فلورانس شهر هنر و معماری است، شهر زیبایی هایی که بدون شک برای تماشای همه ی آنها وقت کم می آورید. از خیابان های سنگ فرش شده این شهر تا ساختمان های آن همگی دارای معماری فوق العاده زیبایی هستند. سفر برای فلورانس برای آنهایی که عاشق معماری اند می تواند یکی از به یاد ماندنی ترین سفرهای زندگی شان شود. فلورانس دیدنی ایتالیا در سال ۱۹۸۲ به عنوان یکی از آثار جهانی در سازمان یونسکو به ثبت رسید. با ما همراه باشید تا در ادامه به معرفی چند جاذبه دیدنی در این شهر بپردازیم.

گالری اوفیتزی (Uffizi Gallery)

همانطور که گفتیم سفر به فلورانس برای افراد اهل تاریخ، هنر و معماری یکی از بهترین اتفاق هاست. در این شهر به بازدید از گالری اوفیتزی بروید. یکی از مهمترین موزه های فلورانس که آثار هنرمندانی مثل داویینچی، رافائل، میکل آنژ و …را به نمایش گذاشته است. موزه گالری اوفیتزی دارای بیشترین آثار بازمانده از دوران رنسانس است.

گالری اوفیتزی (Uffizi Gallery)

دومو-کلیسای جامع فلورانس (Cattedrale di Santa Maria del Fiore)

قبل از معرفی این کلیسا باید بگوئیم در این شهر با کلیساهای قدیمی و معماری زیبای آنها برای بارها روبرو خواهید شد. کلیسای جامع فلورانس با سبک معماری گوتیک در وسط شهر قرار دارد و با رفتن به آن می توانید یک گالری از زیباترین آثار و اشیا تاریخی و هنری ببیند. بهتر است بگوئیم سفر به فلورانس بدون دیدن این بنا کامل نمی شود، کلیسایی بزرگ با نمایی بسیار تماشایی. اگر به فلورانس سفر کردید می توانید با طی کردن پله های این کلیسا نمایی بی نظیر از شهر را ببیند. البته باید بگوئیم چیزی حدود ۴۵۰ پله انتظارتان را می کشد! معماری داخلی بنا همراه با تزئینات و ناقوس بالای آن همگی برای دقایقی مات و مبهوتتان می کنند.

کلیسای جامع فلورانس (Cattedrale di Santa Maria del Fiore)

باغ‌های بابولی (Boboli Gardens)

نکته ی جالب در سفر به فلورانس وجود فضاهای طبیعی و طبیعتی فوق العاده در کنار آثار تاریخی است. یکی از این جاذبه های طبیعی باغ های بابولی نام دارد که محبوب بسیاری از گردشگران در ایتالیا شده است. باغ های بابولی چیزی حدود ۵ قرن پیش در زمین های کاخ پیتی ساخته شدند و با گذر زمان گسترش پیدا کردند. معماری محوطه این باغ شبیه به معماری دوران رنسانس است. در هوای گرم تابستان نشستن در کنار برکه های آبی که در اینجا طراحی شده است، حال و هوایتان را تغییر می دهد. با قدم زدن در باغ بابولی مجسمه های ساخته شده از مرمر را خواهید دید، راه روهای مملو از درختان میوه و آب و هوای مطبوع این باغ خستگی سفرتان را به در می کند.

باغ‌های بابولی (Boboli Gardens)

پونته وچیو (Ponte Vecchio)

فلورانس در کنار کلیساهای دیدنی و موزه های تاریخی خود جاذبه هایی چون پونته وچیو، یک پل قدیمی را در خود جا داده است، پلی که اولین پل در این شهر است و از روی طول رودخانه آرنو عبور کرده است. نکته ی جالب درباره این پل قدمت آن است که به قرون وسطا باز می گردد. بدون شک بهترین لحظه ها را در این پل خواهید داشت.

پونته وچیو (Ponte Vecchio)

برچسب‌ها:, , , , , , , , , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *